Kontakt

Velkommen til Dalum Landbrugsskole

Søger du information, eller har du brug for at kontakte os, kan du finde oplysninger her.

Kontaktoplysninger:

Dalum Landbrugsskole, Afd. Dalum, Landbrugsvej 65, 5260 Odense S, Tlf. 66 13 21 30
Dalum Landbrugsskole, Afd. Korinth, Spanget 7, 5600 Fåborg, Tlf. 66 13 21 30
dalumls@dalumls.dk
www.dalumlandbrugsskole.dk

 

CVR: 53 57 82 17
EAN: 5798 0005 53712

 

Åbningstider:
Mandag – Torsdag kl. 8.00 – 15.30
Fredag kl. 8.00 – 14.00

Jens Munk Kruse

Forstander

jmk@dalumls.dk
Tlf. 63 13 27 07

Charlotte Holm Hansen

Souschef

chh@dalumls.dk
Tlf. 31 69 20 63

Team

Mød vores medarbejdere

Studievejledning

Gitte Borup

Gitte Borup
Alle uddannelser, især lederuddannelsen

 

Tlf.: 63 13 27 00
Mail: gb@dalumls.dk

Krestine Høgh

Krestine Høgh
Grunduddannelsen

 

Tlf.: 63 13 27 23 /29 16 64 61
Mail: kh@dalumls.dk

Kasper Hansen

Kasper Hansen
Praktikvejleder

 

Tlf.: 63 13 27 27
Mail: kah@dalumls.dk

Birgitte Hindse

Birgitte Hindse
Praktikvejleder EUX Landmand

 

Tlf.: 25 53 69 11
Mail: bih@dalumls.dk

Undervisere

Line Ø. Nielsen

Line Ø. Nielsen
uddannelsesleder Korinth og underviser: grunduddannelsen

 

Tlf.: 21 12 06 65
Mail: lni@dalumls.dk

Carsten F. Poulsen

Carsten Friis Poulsen
leder international afdeling og underviser: svin, LEAN

 

Tlf.: 27 69 17 09
Mail: cfp@dalumls.dk

Jesper Andersen

Jesper Andersen
underviser: planter, teknik, maskiner, mark, miljø

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: ja@dalumls.dk

Niels Bøje Andersen

Niels Bøje Andersen
underviser: planter og ledelse

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: nba@dalumls.dk

Susanne H. Andersen

Susanne H. Andersen
hestestaldsansvarlig afd. Korinth og underviser: grundforløb

 

Tlf.: 66 13 21 30
Mail: shan@dalumls.dk

Louise H. Bjørnsen

Louise H. Bjørnsen
underviser: koordinator kostskole og 10. klasse

 

Tlf.: 25 36 95 10
Mail: lhb@dalumls.dk

Lene Brandenborg

Lene Brandenborg
underviser: ledelse, innovation

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: lb@dalumls.dk

Jens Baadegaard

Jens Baadegaard
underviser: kvæg, husdyrbiologi

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: jb@dalumls.dk

Birthe E. Egdal

Birthe E. Egdal
underviser: udvikling, strategi, markedsføring, innovation, ledelse og kommunikation

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: bee@dalumls.dk

Friederike Enzenberg

Friederike Enzenberg
underviser: planter

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: fen@dalumls.dk

Kristoffer Eriksen

Kristoffer Eriksen
underviser: kvæg

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: kre@dalumls.dk

Maria F. Graff

Maria F. Graff
underviser: svin, engelsk, internationale kursister

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: mfg@dalumls.dk

Kasper Hansen

Kasper Hansen
ansvarlig hestestalden og underviser: planter, praktikpladser

 

Tlf.: 63 13 27 27
Mail: kah@dalumls.dk

Linda F. Hansen

Linda F. Hansen
underviser: svin, ledelse

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: lfh@dalumls.dk

Ole M. Hansen

Ole M. Hansen
underviser: driftsøkonomi, skat

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: omh@dalumls.dk

Vivi N. Hansen

Vivi N. Hansen
underviser: SPS (specialpædagogisk støtte)

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: vno@dalumls.dk

Birgitte Hindse

Birgitte Hindse
underviser: dansk, idræt, førstehjælp, brobygningskoordinator i Odense, praktikvejleder EUX

 

Tlf.: 25 53 69 11
Mail: bih@dalumls.dk

Henrik Jensen

Henrik Jensen
underviser: teknik, maskiner, værksted

 

Tlf.: 63 13 27 22
Mail: hje@dalumls.dk

Katrine Jensen

Katrine Jensen
underviser: kvæg, folkeskoleelever, brobygningskoordinator i Korinth, dyrehold

 

Tlf.: 63 13 27 22
Mail: kje@dalumls.dk

Niels Erik Jespersen

Niels Erik Jespersen
underviser: international koordinator, praktik i udlandet, planter, miljø

 

Tlf.: 63 13 27 03 / 20 42 32 98
Mail: nej@dalumls.dk

Preben Knudsen

Preben Knudsen
koordinator 2. hovedforløb og underviser

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: pk@dalumls.dk

Marianne Kyed

Marianne Kyed
underviser: svin, dansk, samfundsfag

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: mak@dalumls.dk

Jonas S. Mattsson

Jonas S. Mattsson
underviser: matematik og global økonomi, koordinator EUX

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: jsm@dalumls.dk

Jørgen Møllegaard

Jørgen Møllegaard
underviser: maskinlære, maskinøkonomi

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: jm@dalumls.dk

Anders S. Nielsen

Anders S. Nielsen
underviser: teknik, maskiner, planter

 

Tlf.: 63 13 27 22
Mail: asn@dalumls.dk

Kamilla P. Nielsen

Kamilla P. Nielsen
underviser: svin, SPS

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: kpn@dalumls.dk

Jørgen A. Nordby

Jørgen A. Nordby
underviser: kvæg

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: jan@dalumls.dk

Mette Rerup

Mette Rerup
underviser: kvæghold, husdyrbiologi, SPS på afd. Dalum

 

Tlf.: 29 35 66 58
Mail: mr@dalumls.dk

Nina Aagot Riis

Nina Aagot Riis
underviser: økonomi, strategi, markedsføring

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: nir@dalumls.dk

Keld Storm

Keld Storm
underviser: husdyr, økonomi, planter, natur, jagttegn

 

Tlf.: 63 13 27 22
Mail: kvs@dalumls.dk

Nis Thomsen

Nis Thomsen
underviser: bygninger, byggestyring, svin, biologi

 

Tlf.: 63 13 27 28
Mail: nt@dalumls.dk

Mie H. Vesterager

Mie H. Vesterager
underviser: biologi, ledelse

 

Tlf.: 63 13 21 61
Mail: mhv@dalumls.dk

Iben Vorgaard

Iben Vorgaard
pædagogisk sekretær: bibliotek, skemaplanlægning

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: iv@dalumls.dk

Administration

Frank Jakobsen-Broberg

Frank Jakobsen-Broberg
Økonomiansvarlig

 

Tlf.: 63 13 27 16
Mail: fjb@dalumls.dk

Gitte Borup

Gitte Borup
Administrationsleder

 

Tlf.: 63 13 27 00
Mail: gb@dalumls.dk

Majken Helsgaard

Majken Helsgaard
leder AMU- og konferenceafdeling

 

Tlf.: 63 13 27 11
Mail: mh@dalumls.dk

Søren Schovsbo

Søren Schovsbo
kommunikation og markedsføring

 

Tlf.: 21 12 72 02
Mail: sch@dalumls.dk

Anni Geisler

Anni Geisler
sekretær

 

Tlf.: 63 13 27 06
Mail: ag@dalumls.dk

Krestine Høgh

Krestine Høgh
studie- og praktikpladsvejleder

 

Tlf.: 63 13 27 23 / 29 16 64 61
Mail: kh@dalumls.dk

Ulla Jørgensen

Ulla Jørgensen
bogholder

 

Tlf.: 63 13 27 13
Mail: uj@dalumls.dk

Marlene B. Mikkelsen

Marlene Bach Mikkelsen
kontormedhjælper

 

Tlf.: 63 13 21 60
Mail: mjba@dalumls.dk

Camilla B. Munk

Camilla Brix Munk
sekretær

 

Tlf.: 63 13 27 26
Mail: cbm@dalumls.dk

Tine Rasmussen

Tine Rasmussen
receptionist

 

Tlf.: 63 13 27 14
Mail: tr@dalumls.dk

IT

Balder Kjærgaard

Balder Kjærgaard
IT-administrator

 

Tlf.: 63 13 27 12
Mail: bak@dalumls.dk

Frits L. Larsen

Frits L. Larsen
bibliotek, it-medhjælper

 

Tlf.: 63 13 27 08
Mail: fll@dalumls.dk

Køkken & Rengøring

Hanne Hansen

Hanne Hansen
køkkenleder

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: hh@dalumls.dk

Pia N. Jakobsen

Pia N. Jakobsen
køkkenleder Korinth

 

Tlf.: 63 13 27 25
Mail: pj@dalumls.dk / klsmad@dalumls.dk

Connie Bay

Connie Bay
køkkenmedhjælper

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: cb@dalumls.dk

Trine Beukel

Trine Beukel
køkkenmedhjælper

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: trbe@dalumls.dk

Dorthe Bierbaum

Dorthe B. Bierbaum
rengøringsassistent

 

Tlf.: 20 11 62 06
Mail: dbb@dalumls.dk

Birgit Budde

Birgit Budde
rengøringsassistent

 

Tlf.: 20 11 28 03
Mail: bbu@dalumls.dk

Asi Chieng

Asi Chieng
ernæringsassistent

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: asic@dalumls.dk

Lola F. Hansen

Lola Fjord Hansen
køkkenmedhjælper

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: loha@dalumls.dk

Natasja Hansen

Natasja R. Hansen
køkkenmedhjælper

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: nh@dalumls.dk

Pia E. Hansen

Pia Eldrup Hansen
ernæringsassistent

 

Tlf.: 63 13 27 25
Mail: peha@dalumls.dk

Gitte Hartmann

Gitte Hartmann
rengøringsassistent

 

Tlf.: 66 13 21 30
Mail: gh@dalumls.dk

Merete Jespersen

Merete Jespersen
rengøringsassistent

 

Tlf.: 20 11 84 60
Mail: mje@dalumls.dk

Charlotte Jørgensen

Charlotte Jørgensen
ernæringsassistent

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: chj@dalumls.dk

Hanne Jørgensen

Hanne Jørgensen
køkkenmedhjælper

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: hj@dalumls.dk

Heidi Larsen

Heidi Larsen
ernæringsassistent

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: hela@dalumls.dk

Lene Møller

Lene Møller
rengøringsassistent

 

Tlf.: 66 13 21 30
Mail: lm@dalumls.dk

Berit K. Nielsen

Berit K. Nielsen
ernæringsassistent

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: bekn@dalumls.dk

Nerma Pasic

Nerma Pasic
rengøringsassistent

 

Tlf.: 66 13 21 30
Mail: nepa@dalumls.dk

Tina Thomsen

Tina Thomsen
ernæringsassistent

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: tth@dalumls.dk

Helle V.-Jensen

Helle Vadskjær-Jensen
ernæringsassistent

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: hvj@dalumls.dk

Pedel & Teknisk Personale

Tommy T. Jacobsen

Tommy T. Jacobsen
Teknisk servicechef

 

Tlf.: 23 46 54 42
Mail: ttj@dalumls.dk

Jesper Ø. Andersen

Jesper Ø. Andersen
Pedelmedhjælper

 

Tlf.: 20 11 65 07
Mail: jea@dalumls.dk

Bjarne Axen

Bjarne Axen
Pedelmedhjælper

 

Tlf.: 20 27 47 97
Mail: bjax@dalumls.dk

Nicklas L. Hansen

Nicklas L. Hansen
Pedelmedhjælper

 

Tlf.: 20 27 47 97
Mail: nlh@dalumls.dk

Ginni T. Jacobsen

Ginni T. Jacobsen
håndværker

 

Tlf.: 30 70 05 81
Mail: gtj@dalumls.dk

Jan Jensen

Jan Jensen
pedelmedhjælper

 

Tlf.: 20 27 47 97
Mail: jaje@dalumls.dk

Jacob H. Kristensen

Jacob H. Kristensen
pedel afd. Korinth

 

Tlf.: 20 15 39 85
Mail: jhk@dalumls.dk

Sebastian Røhling

Sebastian Røhling
pedelmedhjælper

 

Tlf.: 40 74 89 80
Mail: sr@dalumls.dk

Vagter, Portnere & Kostskoleassistent

Louise H. Bjørnsen

Louise H. Bjørnsen
koordinator og vagt Korinth

 

Tlf.: 30 51 69 68
Mail: lhb@dalumls.dk

Karina Geisler

Karina Geisler
aftenvagt Korinth

 

Tlf.: 30 51 69 68
Mail: kge@dalumls.dk

Claus B. Pedersen

Claus B. Pedersen
aftenvagt Korinth

 

Tlf.: 30 51 69 68
Mail: cbp@dalumls.dk

Anne Louise Paulsen

Anne Louise Paulsen
aften- og weekendvagt Korinth

 

Tlf.: 30 51 69 68
Mail: ala@dalumls.dk

Mikkel Davidsen

Mikkel Davidsen
aften- og weekendvagt Korinth

 

Tlf.: 30 51 69 68
Mail: mida@dalumls.dk

Jacob Stærk

Jacob Stærk
aften- og weekendvagt Korinth

 

Tlf.: 30 51 69 68
Mail: jasf@dalumls.dk

Jeppe Ottosen

Jeppe Ottosen
aftenvagt og underviser Korinth

 

Tlf.: 30 51 69 68
Mail: jeot@dalumls.dk

Christoffer Andersen

Christoffer Andersen
aftenvagt og underviser Korinth

 

Tlf.: 30 51 69 68
Mail: cran@dalumls.dk

Henrik H. Hagelsø

Henrik H. Hagelsø
aften- og weekendvagt Korinth

 

Tlf.: 30 51 69 68
Mail: hhh@dalumls.dk

Regitze Volsing

Regitze Volsing
portner Odense

 

Tlf.: 21 70 53 97

Sebastian Røhling

Sebastian Røhling
portner Odense

 

Tlf.: 21 70 53 97

Michella G. Sørensen

Michella G. Sørensen
portner Odense

 

Tlf.: 21 70 53 97

Ulrik S. Madsen

Ulrik S. Madsen
kostskoleassistent Odense

 

Tlf.: 21 70 53 97

Kontaktpersoner til pressen

Jens Munk Kruse

Jens Munk Kruse
forstander

 

Tlf.: 63 13 27 07
Mail: jmk@dalumls.dk

Søren Schovsbo

Søren Schovsbo
kommunikationsmedarbejder

 

Tlf.: 21 12 72 02
Mail: sch@dalumls.dk

Anni Geisler

Anni Geisler
sekretær

 

Tlf.: 63 13 27 06
Mail: ag@dalumls.dk

Åbningstider & kort over skolen

Logo

Åbningstider:

  • mandag – torsdag kl. 8.00-15.30
  • fredag kl. 8.00-14.00

(gælder begge afdelinger)

Dalum Landbrugsskole Odense

Kort over Dalum Landbrugsskole

kan du se her.

Er du i tvivl om noget?

Skriv til os

Jeg godkender hermed Dalum Landbrugsskole's privatlivspolitik

Privatlivspolitik - læs mere