Kontakt

KONTAKTOPLYSNINGER
Dalum Landbrugsskole, Afd. Dalum, Landbrugsvej 65, 5260 Odense S, Tlf. 66 13 21 30
Dalum Landbrugsskole, Afd. Korinth, Spanget 7, 5600 Fåborg, Tlf. 66 13 21 30
dalumls@dalumls.dk
www.dalumlandbrugsskole.dk
CVR: 53 57 82 17
EAN: 5798 0005 53712
Åbningstider:
mandag – torsdag kl. 8.00-15.30
fredag kl. 8.00-14.00

LEDELSE

Jens Munk Kruse

Charlotte Holm Hansen

Gitte Borup

  • Alle uddannelser, især lederuddannelsen
  • 63 13 27 00
  • gb@dalumls.dk

Krestine Høgh

Kasper Hansen

Birgitte Hindse

Line Ø. Nielsen

  • uddannelsesleder Korinth og underviser: grunduddannelsen
  • 21 12 06 65
  • lni@dalumls.dk

Carsten Friis Poulsen

  • leder international afdeling og underviser: svin, LEAN
  • 27 69 17 09
  • cfp@dalumls.dk

Jesper Andersen

  • underviser: planter, teknik, maskiner, mark, miljø
  • 63 13 27 03
  • ja@dalumls.dk

Niels Bøje Andersen

Susanne H. Andersen

  • hestestaldsansvarlig afd. Korinth og underviser: grundforløb
  • 66 13 21 30
  • shan@dalumls.dk

Louise H. Bjørnsen

  • underviser: koordinator kostskole og 10. klasse
  • 25 36 95 10
  • lhb@dalumls.dk

Lene Brandenborg

Jens Baadegaard

  • underviser: kvæg, husdyrbiologi – på orlov 01.02.2020
  • 63 13 27 03
  • jb@dalumls.dk

Birthe E. Egdal

  • underviser: udvikling, strategi, markedsføring, innovation, ledelse og kommunikation
  • 63 13 27 03
  • bee@dalumls.dk

Friederike Enzenberg

Kristoffer R. Eriksen

Maria F. Graff

  • underviser: svin, engelsk, internationale kursister
  • 63 13 27 03
  • mfg@dalumls.dk

Kasper Hansen

  • ansvarlig hestestalden og underviser: planter, praktikpladser
  • 63 13 27 27
  • kah@dalumls.dk

Linda F. Hansen

Ole M. Hansen

Vivi N. Hansen

  • underviser: SPS (specialpædagogisk støtte)
  • 63 13 27 03
  • vno@dalumls.dk

Birgitte Hindse

  • underviser: dansk, idræt, førstehjælp, brobygningskoordinator i Odense, praktikvejleder EUX
  • 25 53 69 11
  • bih@dalumls.dk

Henrik Jensen

Katrine Jensen

  • underviser: kvæg, folkeskoleelever, brobygningskoordinator i Korinth, dyrehold
  • 63 13 27 22
  • kje@dalumls.dk

Niels Erik Jespersen

  • underviser: international koordinator, praktik i udlandet, planter, miljø
  • 63 13 27 03 / 20 42 32 98
  • nej@dalumls.dk

Preben Knudsen

  • koordinator 2. hovedforløb og underviser
  • 63 13 27 03
  • pk@dalumls.dk

Marianne Kyed

Jonas S. Mattsson

  • underviser: matematik og global økonomi, koordinator EUX
  • 63 13 27 03
  • jsm@dalumls.dk

Jørgen Møllegaard

  • underviser: maskinlære, maskinøkonomi
  • 63 13 27 03
  • jm@dalumls.dk

Anders S. Nielsen

Kamilla P. Nielsen

Jørgen A. Nordby

Mette Rerup

  • underviser: kvæghold, husdyrbiologi, SPS på afd. Dalum
  • 29 35 66 58
  • mr@dalumls.dk

Nina Aagot Riis

  • underviser: økonomi, strategi, markedsføring
  • 63 13 27 03
  • nir@dalumls.dk

Keld Storm

  • underviser: husdyr, økonomi, planter, natur, jagttegn
  • 63 13 27 22
  • kvs@dalumls.dk

Nis Thomsen

  • underviser: bygninger, byggestyring, svin, biologi
  • 63 13 27 28
  • nt@dalumls.dk

Mie H. Vesterager

Iben Vorgaard

  • pædagogisk sekretær: bibliotek, skemaplanlægning
  • 63 13 27 03
  • iv@dalumls.dk

Frank J.-Broberg

Gitte Borup

Majken Helsgaard

Søren Schovsbo

Anni Geisler

Krestine Høgh

  • studie- og praktikpladsvejleder
  • 63 13 27 23 / 29 16 64 61
  • kh@dalumls.dk

Ulla Jørgensen

Marlene Bach Mikkelsen

Camilla Brix Munk

Tine Rasmussen

Balder Kjærgaard

Frits L. Larsen

Hanne Hansen

Pia N. Jakobsen

Connie Bay

Trine Beukel

Dorthe B. Bierbaum

Birgit Budde

A Si Chieng

Lola Fjord Hansen

Natasja R. Hansen

Pia Eldrup Hansen

Gitte Hartmann

Merete Jespersen

Charlotte Jørgensen

Hanne Jørgensen

Heidi Larsen

Lene Møller

Berit K. Nielsen

Nerma Pasic

Tina Thomsen

Helle V.-Jensen

Tommy T. Jacobsen

Jesper Ø. Andersen

Bjarne Axen

Nicklas L. Hansen

Ginni T. Jacobsen

Jan Jensen

Jacob H. Kristensen

Sebastian Røhling

Louise H. Bjørnsen

Karina Geisler

Claus B. Pedersen

Anne Louise Paulsen

Mikkel Davidsen

Jacob Stærk

Jeppe Ottosen

Christoffer Andersen

Henrik H. Hagelsø

Regitze Volsing

  • Portner Odense
  • 21 70 53 97

Sebastian Røhling

  • Portner Odense
  • 21 70 53 97

Michella G. Sørensen

  • Portner Odense
  • 21 70 53 97

Ulrik S. Madsen

  • Kostskoleassistent Odense
  • 21 70 53 97

På Dalum Landbrugsskole er vi altid villige til at svare på spørgsmål og informere om vores uddannelser, kurser og udlejning af konferencefaciliteter.

Så har du noget, du gerne vil vide om os – eller ønsker at høre vores mening om – eller har brug for en undervisers ekspertviden – er du meget velkommen til at kontakte os på tlf. 66 13 21 30.

Kontakt evt.

  • Forstander, Jens Munk Kruse, tlf. 63 13 27 07, e-mail: jmk@dalumls.dk
  • Kommunikationsmedarbejder, Søren Schovsbo, tlf. 21 12 72 02, e-mail: sch@dalumls.dk
  • Sekretær, Anni Geisler, tlf. 63 13 27 06, e-mail: ag@dalumls.dk

Pressefotos og logo til redaktionelt brug kan fås ved at kontakte Anni Geisler.

Skolens afdeling i Odense

Skolens afdeling i Korinth

Dalum Landbrugsskole’s logo

Dalum Landbrugsskole’s engelsk logo

Dalum Landbrugsskole’s kontor og administration (på begge afdelinger) har følgende åbningstider:

  • mandag – torsdag kl. 8.00-15.30
  • fredag kl. 8.00-14.00

Kort over Dalum Landbrugsskole, Afd. Dalum, Odense, kan du finde her. Dalum Landbrugsskole har en hjertestarter, og den er placeret ved indgangen til Stengangen – til venstre på væggen v/trappen.

Kort over Dalum Landbrugsskole, Afd. Korinth, Fåborg, kan du finde her. På kortet er ligeledes angivet, hvor afdelingens hjertestarter er placeret. Den er placeret til højre for Hovedindgangen.

Kontakt

Tine Rasmussen

Tine Rasmussen

receptionist

Er der noget, du er i tvivl om?  Så skriv til os her: