Kontakt

Kontakt en medarbejder på Dalum Landbrugsskole

Søger du information, eller har du brug for at tage kontakt til en medarbejder, kan du finde oplysninger her.

Kontaktoplysninger:

Dalum Landbrugsskole, Afd. Dalum, Landbrugsvej 65, 5260 Odense S, Tlf. 66 13 21 30
Dalum Landbrugsskole, Afd. Korinth, Spanget 7, 5600 Fåborg, Tlf. 66 13 21 30
dalumls@dalumls.dk
www.dalumlandbrugsskole.dk

 

CVR: 53 57 82 17
EAN: 5798 0005 53712

 

Åbningstider:
Mandag – Torsdag kl. 8.00 – 15.30
Fredag kl. 8.00 – 14.00

forstander på dalum landbrugsskole

Jens Munk Kruse

Forstander

jmk@dalumls.dk
Tlf. 63 13 27 07

souschef på dalum landbrugsskole

Charlotte Holm Hansen

Souschef

chh@dalumls.dk
Tlf. 31 69 20 63

Team

Mød vores medarbejdere

Studievejledning

administrationsleder på dalum landbrugsskole

Gitte Borup
Alle uddannelser, især lederuddannelsen

 

Tlf.: 63 13 27 00
Mail: gb@dalumls.dk

medarbejder på dalum landbrugsskole

Krestine Høgh
Grunduddannelsen

 

Tlf.: 63 13 27 23 /29 16 64 61
Mail: kh@dalumls.dk

medarbejder på dalum landbrugsskole

Kasper Hansen
Praktikvejleder

 

Tlf.: 24 41 91 82
Mail: kah@dalumls.dk

medarbejder på dalum landbrugsskole

Birgitte Hindse
Praktikvejleder EUX Landmand

 

Tlf.: 25 53 69 11
Mail: bih@dalumls.dk

medarbejder på dalum landbrugsskole

Vivi N. Hansen
SPS-koordinator
(SpecialPædagogisk Støtte)

Tlf.: 21 76 82 28
Mail: vno@dalumls.dk

medarbejder på dalum landbrugsskole

Jesper Spatzek
SPS-koordinator
(SpecialPædagogisk Støtte)

Tlf.: 26 21 32 84
Mail: jesp@dalumls.dk

Undervisere

Line-Ø.-Nielsen-ny

Line Ø. Nielsen
uddannelsesleder afd. Korinth og
underviser: grunduddannelsen

Tlf.: 21 12 06 65
Mail: lni@dalumls.dk

CFP-2020

Carsten Friis Poulsen
leder international afdeling og
underviser: svin, LEAN

Tlf.: 27 69 17 09
Mail: cfp@dalumls.dk

Jesper-Andersen

Jesper Andersen
underviser: planter, teknik, maskiner, mark, miljø

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: ja@dalumls.dk

Niels-Bøje-Andersen

Niels Bøje Andersen
koordinator produktionsledere, 2. hovedforløb
og underviser: planter og ledelse

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: nba@dalumls.dk

Susanne-H.-Andersen

Susanne H. Andersen
hestestaldsansvarlig afd. Korinth,
koordinator og underviser: grundforløb

Tlf.: 66 13 21 30
Mail: shan@dalumls.dk

Louise-H.-Bjørnsen-ny

Louise H. Bjørnsen
koordinator og underviser: 10. klasse

 

Tlf.: 25 36 95 10
Mail: lhb@dalumls.dk

Lene-Brandenborg

Lene Brandenborg
koordinator agrarøkonomer og
underviser: ledelse, innovation

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: lb@dalumls.dk

Birthe-E.-Egdal

Birthe E. Egdal
underviser: udvikling, strategi, markedsføring,
innovation, ledelse og kommunikation

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: bee@dalumls.dk

FEN-2020

Friederike Enzenberg
underviser: planter

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: fen@dalumls.dk

Kristoffer-Eriksen

Kristoffer Eriksen
underviser: kvæg

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: kre@dalumls.dk

Maria-F.-Graff

Maria F. Graff
underviser: internationale kursister, svin, engelsk

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: mfg@dalumls.dk

medarbejder på dalum landbrugsskole

Kasper Hansen
ansvarlig hestestalden og
underviser: planter, praktikpladser

Tlf.: 24 41 91 82
Mail: kah@dalumls.dk

LFH-2021

Linda F. Hansen
underviser: svin, ledelse

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: lfh@dalumls.dk

OMH-2020

Ole M. Hansen
underviser: internationale kursister,
driftsøkonomi, skat

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: omh@dalumls.dk

medarbejder på dalum landbrugsskole

Birgitte Hindse
koordinator brobygning Odense, praktikvejleder EUX
og underviser: dansk, idræt, førstehjælp

Tlf.: 25 53 69 11
Mail: bih@dalumls.dk

Henrik-Jensen-ny

Henrik Jensen
underviser: teknik, maskiner, værksted

 

Tlf.: 63 13 27 22
Mail: hje@dalumls.dk

Katrine-Jensen

Katrine Jensen
koordinator brobygning Korinth og
underviser: folkeskoleelever, kvæg, dyrehold

Tlf.: 63 13 27 22
Mail: kje@dalumls.dk

NEJ-2020

Niels Erik Jespersen
underviser: internationale kursister,
praktik i udlandet, planter, miljø

Tlf.: 63 13 27 03 / 20 42 32 98
Mail: nej@dalumls.dk

MAK-2020

Marianne Kyed
underviser: internationale kursister,
svin, dansk, samfundsfag

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: mak@dalumls.dk

SKL-2020

Susan K. Laursen
underviser: eux, matematik

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: skl@dalumls.dk

NBL-2021

Niels Borello Lausen
underviser: økonomi, innovation,
bæredygtighed

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: nbl@dalumls.dk

Jonas-S.-Mattsson

Jonas S. Mattsson
koordinator EUX og
underviser: matematik og global økonomi

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: jsm@dalumls.dk

Jørgen-Møllegaard

Jørgen Møllegaard
underviser: maskinlære, maskinøkonomi

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: jm@dalumls.dk

Anders-S.-Nielsen

Anders S. Nielsen
koordinator 1. hovedforløb og
underviser: teknik, maskiner, planter

Tlf.: 63 13 27 22
Mail: asn@dalumls.dk

KPN-2020-2

Kamilla P. Nielsen
underviser: svin, SPS

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: kpn@dalumls.dk

Jørgen-A.-Nordby

Jørgen A. Nordby
underviser: kvæg

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: jan@dalumls.dk

RAP-2021

René Aagaard Pedersen
underviser: maskiner, teknik

 

Tlf.: 63 13 27 22
Mail: rap@dalumls.dk

Nina-Aagot-Riis

Nina Aagot Riis
underviser: økonomi, strategi, markedsføring

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: nir@dalumls.dk

Keld-Storm

Keld Storm
underviser: husdyr, økonomi, planter, natur, jagttegn

 

Tlf.: 63 13 27 22
Mail: kvs@dalumls.dk

Nis-Thomsen

Nis Thomsen
underviser: internationale kursister,
bygninger, byggestyring, svin, biologi

Tlf.: 63 13 27 28
Mail: nt@dalumls.dk

MHV-2020

Mie H. Vesterager
underviser: biologi, ledelse

 

Tlf.: 63 13 21 61
Mail: mhv@dalumls.dk

billede af bente k. jensen

Bente K. Jensen
pædagogisk sekretær

 

Tlf.: 63 13 27 03
Mail: bkje@dalumls.dk

Administration

Frank-Jakobsen-Broberg

Frank Jakobsen-Broberg
økonomiansvarlig

 

Tlf.: 63 13 27 16
Mail: fjb@dalumls.dk

administrationsleder på dalum landbrugsskole

Gitte Borup
administrationsleder

 

Tlf.: 63 13 27 00
Mail: gb@dalumls.dk

Majken-Helsgaard

Majken Helsgaard
leder AMU- og konferenceafdeling

 

Tlf.: 63 13 27 11
Mail: mh@dalumls.dk

Søren-Schovsbo

Søren Schovsbo
kommunikation og markedsføring

 

Tlf.: 21 12 72 02
Mail: sch@dalumls.dk

AG-2020

Anni Geisler
sekretær

 

Tlf.: 63 13 27 06
Mail: ag@dalumls.dk

medarbejder på dalum landbrugsskole

Krestine Høgh
studie- og praktikpladsvejleder

 

Tlf.: 63 13 27 23 / 29 16 64 61
Mail: kh@dalumls.dk

Ulla-Jørgensen

Ulla Jørgensen
bogholder

 

Tlf.: 63 13 27 13
Mail: uj@dalumls.dk

Marlene-B.-Mikkelsen

Marlene Bach Mikkelsen
kontormedhjælper afd. Korinth

 

Tlf.: 63 13 21 60
Mail: mjba@dalumls.dk

TR-2020

Tine Rasmussen
receptionist

 

Tlf.: 63 13 27 14
Mail: tr@dalumls.dk

MBS-2020

Mai-Brit Sørensen
sekretær afd. Korinth

 

Tlf.: 63 13 27 26
Mail: mbs@dalumls.dk

IT

Balder-Kjærgaard

Balder Kjærgaard
IT-administrator

 

Tlf.: 63 13 27 12
Mail: bak@dalumls.dk

FLL-2020

Frits L. Larsen
bibliotek, it-medhjælper

 

Tlf.: 63 13 27 08
Mail: fll@dalumls.dk

Køkken & Rengøring

Hanne-Hansen

Hanne Hansen
køkkenleder

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: hh@dalumls.dk

Pia-N.-Jakobsen

Pia N. Jakobsen
køkkenleder afd. Korinth

 

Tlf.: 63 13 27 25
Mail: pj@dalumls.dk / klsmad@dalumls.dk

Connie-Bay

Connie Bay
køkkenmedhjælper

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: cb@dalumls.dk

Dorthe-Bierbaum

Dorthe B. Bierbaum
rengøringsassistent

 

Tlf.: 20 11 62 06
Mail: dbb@dalumls.dk

Birgit-Budde

Birgit Budde
rengøringsassistent

 

Tlf.: 20 11 28 03
Mail: bbu@dalumls.dk

Asi-Chieng-1

Asi Chieng
ernæringsassistent

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: asic@dalumls.dk

ANHA-2020

Anette S. D. Hansen
køkkenmedhjælper afd. Korinth

 

Tlf.: 63 13 27 25
Mail: asdh@dalumls.dk

Lola-F.-Hansen

Lola Fjord Hansen
køkkenmedhjælper

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: loha@dalumls.dk

Natasja-Hansen

Natasja R. Hansen
ernæringsassistent-elev

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: nh@dalumls.dk

medarbejder på dalum landbrugsskole

Gitte Hartmann
rengøringsassistent afd. Korinth

 

Tlf.: 66 13 21 30
Mail: gh@dalumls.dk

Billede af Mikkel N. Hybel

Mikkel N. Hybel
køkkenmedhjælper

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: mnh@dalumls.dk

Billede af Inger S. T. Jensen

Inger S. T. Jensen
køkkenmedhjælper

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: istj@dalumls.dk

Charlotte-Jørgensen

Charlotte Jørgensen
ernæringsassistent

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: chj@dalumls.dk

Hanne-Jørgensen

Hanne Jørgensen
køkkenmedhjælper

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: hj@dalumls.dk

Heidi-Larsen

Heidi Larsen
ernæringsassistent

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: hela@dalumls.dk

Billede af Connie Nielsen

Connie Nielsen
ernæringsassistent

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: coni@dalumls.dk

Nerma-Pasic

Nerma Pasic
rengøringsassistent

 

Tlf.: 66 13 21 30
Mail: nepa@dalumls.dk

Tina-Thomsen

Tina Thomsen
ernæringsassistent

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: tth@dalumls.dk

Helle-V.-Jensen

Helle Vadskjær-Jensen
ernæringsassistent

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: hvj@dalumls.dk

Billede af Pernille Wriborg

Pernille M. Wriborg
ernæringsassistent

 

Tlf.: 63 13 27 02
Mail: pmwr@dalumls.dk

billede af kaimao zeng

Kaimao Zeng
rengøringsassistent

 

Tlf.: 66 13 21 30
Mail: kaze@dalumls.dk

Pedel & Teknisk Personale

Tommy-T.-Jacobsen

Tommy T. Jacobsen
teknisk servicechef

 

Tlf.: 23 46 54 42
Mail: ttj@dalumls.dk

Jesper-Ø.-Andersen

Jesper Ø. Andersen
pedelmedhjælper

 

Tlf.: 20 11 65 07
Mail: jean@dalumls.dk

Bjarne-Axen

Bjarne Axen
pedelmedhjælper

 

Tlf.: 20 27 47 97
Mail: bjax@dalumls.dk

Nicklas-L.-Hansen

Nicklas L. Hansen
pedelmedhjælper

 

Tlf.: 20 27 47 97
Mail: nlh@dalumls.dk

TSH-2020

Torben S. Holm
pedelmedhjælper afd. Korinth

 

Tlf.: 66 13 21 30
Mail: tosh@dalumls.dk

Ginni-T.-Jacobsen

Ginni T. Jacobsen
håndværker

 

Tlf.: 30 70 05 81
Mail: gtj@dalumls.dk

Jan-Jensen

Jan Jensen
pedelmedhjælper

 

Tlf.: 20 27 47 97
Mail: jaje@dalumls.dk

Jacob-H.-Kristensen-ny

Jacob H. Kristensen
pedel afd. Korinth

 

Tlf.: 20 15 39 85
Mail: jhk@dalumls.dk

Vagter, Portnere & Kostskoleassistenter

Mikkel-Davidsen

Mikkel Davidsen
weekend- og aftenvagt Korinth

 

Tlf.: 30 51 69 68
Mail: mida@dalumls.dk

SKL-2020

Susan K. Laursen
weekend- og aftenvagt Korinth

 

Tlf.: 30 51 69 68
Mail: skl@dalumls.dk

CDN-2021

Camilla D. Nielsen
weekendvagt Korinth

 

Tlf.: 30 51 69 68

AJB 2021

Alexander J.-Broberg
portner Odense

 

Tlf.: 21 70 53 97
Mail: ajb@dalumls.dk

USM-2020

Ulrik S. Madsen
kostskoleassistent Odense
og vagtlærer Korinth

Tlf.: 21 70 53 97
Mail: usm@dalumls.dk

SLHA 2021

Svend L. Hansen
kostskoleassistent Korinth

 

Tlf.: 30 51 69 68
Mail: slha@dalumls.dk

Kontaktpersoner til pressen

forstander på dalum landbrugsskole

Jens Munk Kruse
forstander

 

Tlf.: 63 13 27 07
Mail: jmk@dalumls.dk

Søren-Schovsbo

Søren Schovsbo
kommunikationsmedarbejder

 

Tlf.: 21 12 72 02
Mail: sch@dalumls.dk

AG-2020

Anni Geisler
sekretær

 

Tlf.: 63 13 27 06
Mail: ag@dalumls.dk

Send sikker post til Dalum Landbrugsskole

Send Digital Post / Sikker Post

  • Som ansat i en virksomhed eller offentlig institution kan du skrive til os fra virksomhedens digitale postkasse på virk.dk
  • Som borger kan du bruge Digital Post på borger.dk eller e-boks

 

Herunder finder du vejledninger til afsendelse af sikker post for både virksomheder og privatpersoner:

Vejledning til sikker post for virksomheder

Vejledning til sikker post for privatpersoner

Åbningstider & kort over skolen

Logo

Åbningstider:

  • mandag – torsdag kl. 8.00-15.30
  • fredag kl. 8.00-14.00

(gælder begge afdelinger)

Hovedbygningen på Dalum Landbrugsskole

Kort over Dalum Landbrugsskole

kan du se her.

Er du i tvivl om noget?

Skriv til os

    Jeg godkender hermed Dalum Landbrugsskole's privatlivspolitik

    Privatlivspolitik - læs mere