Dalum Landbrugsskole Cookie- og privatlivspolitik
Cookies hjælper os med at levere den bedste mulige oplevelse. Hvis du klikker videre på siden, accepterer du samtidigt vores brug af cookies.  Få flere oplysninger Luk
LEDELSE
Jens Munk Kruse
m_Jens Munk Kruse
  • forstander og underviser: kvæg, biologi, fodermiddellære
  • 63 13 27 07
  • jmk@dalumls.dk
Eric Wanscher
m_Eric Wanscher
ADMINISTRATION
Frank J.-Broberg
m_m_FJB (0122)
Gitte Borup
m_Gitte 0002
Søren Schovsbo
m_m_SCH - beskåret
Anni Geisler
m_m_AG 0233
Majken Helsgaard
m_Majken 0108
Krestine Høgh
Ulla Jørgensen
m_m_UJ 0167
Tine Rasmussen
m_m_TR 0060
IT
Christer Rasmussen
m_m_CRA 0062
Frits L. Larsen
m_Frits 0358
UNDERVISERE
Charlotte H. Hansen
charlotte
  • uddannelsesleder Odense og underviser: svin, biologi
  • 63 13 27 03
  • chh@dalumls.dk
Birgitte Weidenhof
  • uddannelsesleder Korinth og underviser: planter, matematik, kvæg, svin
  • 29 91 70 15
  • bw@dalumls.dk
Jesper Andersen
m_m_JA 0271
  • underviser: planter, teknik, maskiner, mark, miljø
  • 63 13 27 28
  • ja@dalumls.dk
Thomas Bjerg
m_0322
Annette Blaaberg
m_Annette Blaaberg
  • underviser: dansk og engelsk på fs10-niveau
  • 63 13 27 22
  • ab@dalumls.dk
Lene Brandenborg
m_m_LB 0114
Jens Baadegaard
Jens Baadegaard
Birthe E. Egdal
m_m_BEE 0273
Maria Falkesgaard
m_m_MFJ 0170
  • underviser: kvæg på hovedforløb og lederuddannelser
  • 63 13 27 03
  • mfj@dalumls.dk
Kasper Hansen
m_m_Kasper-Hansen-ny-beskåret
  • ansvarlig hestestalden og underviser: planter, praktikpladser
  • 27 37 84 09
  • kah@dalumls.dk
Ole M. Hansen
ole
Birgitte Hindse
m_m_BIH (0093)
Lenette B. Iversen
m_0120
Chresten Jakobsen
Martin K. Jakobsen
m_m_MKJ (1033)
  • underviser: svin, økonomi, internationalt
  • 63 13 27 03
  • mkj@dalumls.dk
Henrik Jensen
Henrik Jensen
Katrine Jensen
KJE
Niels Erik Jespersen
Niels Erik Jespersen
  • underviser: international koordinator, praktik i udlandet, planter, miljø
  • 63 13 27 03 / 20 42 32 98
  • nej@dalumls.dk
Preben Knudsen
m_0124
  • koordinator 2. hovedforløb og underviser
  • 63 13 27 03
  • pk@dalumls.dk
Jørgen Møllegaard
m_m_JMP 0115
  • underviser: maskinlære, maskinøkonomi
  • 63 13 27 03
  • jm@dalumls.dk
Anders S. Nielsen
Anders Skaarup Nielsen
Line Ø. Nielsen
m_m_Line Ø. Nielsen - bestkåret
  • underviser: grunduddannelsen, landboungdomskonsulent
  • 63 13 27 23
  • lni@dalumls.dk
Jørgen A. Nordby
Jørgen Nordby
Eva Poulsen
m_Eva Poulsen
Klaus F. Rasmussen
m_m_KFR 0159
  • underviser: teknik, maskinlære og -økonomi
  • 63 13 27 03
  • kfr@dalumls.dk
Mette Rerup
MR
Nina Aagot Riis
Nina Aagot Riis
  • underviser: økonomi, strategi, markedsføring
  • 63 13 27 03
  • nir@dalumls.dk
Keld Storm
keld
  • underviser: husdyr, økonomi, planter, natur, jagttegn
  • 63 13 27 22
  • kvs@dalumls.dk
Henning Søholm
Henning Søholm
  • underviser: dansk, engelsk, praktikpladser
  • 63 13 27 20
  • hes@dalumls.dk
Nis Thomsen
Nis Thomsen
  • underviser: bygninger, byggestyring, svin, biologi
  • 63 13 27 28
  • nt@dalumls.dk
Iben Vorgaard
m_m_IV 0163
  • pædagogisk sekretær: bibliotek, skemaplanlægning
  • 63 13 27 03
  • iv@dalumls.dk
KØKKEN OG RENGØRING
Connie Bay
m_Connie Bay
Dorthe B. Bierbaum
Dorthe Bierbaum
Birgit Budde
Birgit Budde
Else Hansen
Else Hansen
Hanne Hansen
m_m_HH 0092
Lola Fjord Hansen
m_Lola F. Hansen
Gitte Hartmann
Gitte Hartmann
Pia Jakobsen
m_Pia Jakobsen
Charlotte Jørgensen
Charlotte Jørgensen
Hanne Jørgensen
Hanne Jørgensen
Lene B. Nielsen
m_Lene Nielsen m_88
Sofie la Cour Nielsen
m_Sofie la Cour Nielsen beskåret
Mai-Britt Olsen
Mai-Britt Olsen
Pia B. Rasmussen
m_Pia Rasmussen
Vanda H. Skytte
Vanda Holm Skytte
Conni Sørensen
Conni Sørensen
Tina Thomsen
Helle V.-Jensen
Helle Vadskjær-Jensen
PEDEL OG TEKNISK PERSONALE
Jesper Ø. Andersen
m_Jesper Andersen pedel
Bjarne Axen
Bjarne Axen
Nicklas L. Hansen
m_Nicklas Hansen
Ulla Hermansen
m_m_Ulla Hermansen beskåret
Ginni T. Jacobsen
Tommy T. Jacobsen
Tommy T. Jacobsen
Jan Jensen
Jan Jensen
Jacob H. Kristensen
m_m_Jacob Hänni Kristensen

 

Om denne side

Denne side er opdateret 1. maj 2017 af Anni Geisler.