Dalum Landbrugsskole Cookie- og privatlivspolitik
Cookies hjælper os med at levere den bedste mulige oplevelse. Hvis du klikker videre på siden, accepterer du samtidigt vores brug af cookies.  Få flere oplysninger Luk

Afslutning for landmænd

Den 25. januar holdt vi afslutning


Se videoen fra afslutningsfesten

Alle elever, der har gået på uddannelsen til landmand 2017-2018 (2. hovedforløb), var inviteret til afslutning på afd. Dalum i Odense.

To elever fik overrakt skolens legat som årets elev og årets kammerat:

  • Årets elev blev Sigfus Christian Heinesen
  • Årets kammerat blev Nicolaj Øvlisen

Vi ønsker både Sigfus og Nicolaj samt alle nyuddannede landmænd et stort tillykke og ønsker jer alle god vind fremover.


De nyuddannede landmænd

Her er navnene på 55 nyuddannede landmænd:

Kristian Damgaard Christensen, Otterup
Kasper Eriksen, Fåborg
Kristian Skov Hansen, Ringe
Ninna Thea Hansen, Brande
Rasmus Goltermann Hansen, Harndrup
Rikke Camilla Hansen, Odense V
Stine Bøllingtoft Jacobsen, Gelsted
Sara Frederikke Nylandsted Jensen, Svendborg
Rasmus Jacobi Klausen, Ærøskøbing
Jonas Kragh, Assens
Karoline Tikkanen Madsen, Rynkeby
Daniel Corydon Marquardsen, Odense C
Christian Glasdam Pedersen, Fåborg
Frederik Valdemar Petersen, Ørbæk
Jeppe Ulvsbjerg Rasmussen, Middelfart
Sandra Reinhard, Lemvig
Christian Schaumburg Stannius, Assens
Rene Nordstrøm Andersen, Nykøbing F
Jeppe Frederik Christiansen, Harpelunde
Kasper Paw Rasmussen Christiansen, Rudkøbing
Jens Boisen Diederichsen, København S
Mathias Hannibal Fakkemohs, Humble
Daniel Skotte Frandsen, Kettinge
Anders Sønderskov Hansen, Nakskov
Kristoffer Toftdal Skytte Hansen, Rudkøbing
Laust Longfors Hansen, Fåborg
Peter Fleischer Hansen, Assens
Sigfus Christian Heinesen, Værløse
Patrick Kaare Jacobsen, Sakskøbing
Jonas Michael Johansen, Harpelunde
Simon Bolander Linde Jørgensen, Bogense
Nicolai Kofoed-Dam, Svaneke
Jesper Maegaard Kristensen, Gudhjem
Frederik Davidsen Nerlov, Terndrup
Rasmus Nielsen, Vemmelev
Martin Jon Pedersen, Harpelunde
Toke Vidstrup Petersen, Snertinge
Andreas Hasling Rasmussen, Horslunde
Jacob Kørvel Rasmussen, Horbelev
Hans-Christian Strand Skafte, Gadstrup
Jonas Bak Sørensen, Bogense
Nicolaj Øvlisen, Fårevejle
Patrick Ib Auener, Hårby
Jesper Havkrog Christensen, Årslev
William Kartz Johansen, Dronninglund
Christina Lykke Johansen, Søndersø
Natalia Kharchenko, Odense S
Per Groth Klausen, Ærøskøbing
Stig Hviid Larsen, Stenstrup
Kasper Kastberg Mikkelsen, Odense N
Christian Daneland Nielsen, Hårby
Morten Anders Thrane, Kværndrup
Louise Vang, Ebberup
Camilla Hjulmann Yanchukova, Ringe
Mette Jasmine Hedeager Aalund, Fåborg

Om denne side

Denne side er opdateret 8. februar 2018 af Anni Geisler.